Vanduo plastiko buteliukuose – praeitis

Prekybos centrų lentynose galima pastebėti galybę gazuoto ar ne mineralinio vandens. Pasirinkimas didelis todėl, kad vis dar daug gyventojų renkasi mineralinį vandenį plastiko buteliuose galvodami, kad jis yra skanesnis, gal net sveikesnis ar padeda savijautai.
Žinoma, rinkodaros specialistai pasistengė, kad vartotojai taip galvotų ir tai nėra nieko blogo, taip sutverta visa vartojimo rinka, tačiau nedažnas, tikriausiai, susimąsto, kad vandentiekio vanduo gali būti toks pats skanus ir naudingas sveikatai. Na, o jei jūsų geriamas vanduo jums yra neskanus, turi pašalinius kvapus, tuomet problema slypi daug giliau.
Bet apie viską nuo pradžių.

 

Ar tikrai vanduo plastiko buteliuose toks veiksmingas?

Pirmiausia reikia atskirti išgaunamo vandens šaltinius ir jų pavadinimus. Natūralus mineralinis vanduo yra išgaunamas iš gręžinio ir į jį negalima pridėti papildomai magnio, kalcio ir kitų mineralų. Mineralinio vandens išgavimo procesas yra griežtai reglamentuotas įstatymų, todėl iš jo tik galima pašalinti tam tikrų mineralų perteklių, bet papildomai naudoti galima tik angliarūgštę. Šio vandens procesai yra griežti nuo pat išgavimo iki išpilstymo.
Taigi, atidžiai skaitykite etiketę ir dozuokite tokio vandens vartojimą, nerekomenduojama jo gerti per daug. Lietuvoje bene vieninteliai ir populiariausi yra Vytauto mineralinis vanduo ir Birutės mineralinis vanduo, kurių skonis yra natūralus ir be jokio žmogaus įsikišimo.

Mineralinis ar mineralizuotas?

Šaltinio vanduo yra dažniausiai pasitaikantis išpilstytas į plastikinius butelius vanduo pripildytas angliarūgšte. Tokį vandenį pilstoma iš vandens maišytuvų, kuriuos kiekvienas gyventojas turi ir savo namuose. Šiam vandeniui nėra taikomos griežtos taisyklės, todėl jis dažnai yra pripildomas įvairiais mineralais ar net jam suteikiamas papildomas skonis. O jo pavadinime ant etiketės galite rasti žodį mineralizuotas. Tai yra ta vieta, kur dažniausiai vartotojai ir pasiklysta, jie perka vandenį, kuris teka jų namuose tiesiai iš vandens maišytuvo.

Vanduo su burbuliukais namuose

Viena dažniausių priežasčių, kodėl žmonės vis dar perka vandenį plastiko buteliuose – tai noras atsigaivinti angliarūgšte pripildytu vandeniu. Šiandien rinkoje apstu įvairiausių vandens gerinimo, valymo, nugeležinimo, minkštinimo įrenginių, o taip pat ir vandens gazavimo aparatų ir net vandens maišytuvų, kurie čia pat jums gali paruošti gazuotą vandenį, verdantį vandenį. Trumpai – viską, ko tik jūs norėsite. Vienas populiariausių sprendimų namuose – tai vandens gazavimo aparatai AGA EXCLUSIVE arba AGA BALANCE

Šie vandens gazavimo aparatai pastaruosius penkerius metus tapo itin populiarūs namuose, biuruose, verslo centruose, viešosiose vietose. Ir tai nestebina, nes tai yra patogus, greitas ir ganėtinai nebrangus būdas turėti gazuotą vandenį.

Vandens gazavimo aparatų privalumas

Tai, kad patogu tokį įrenginį turėti namuose sutiktų kone kiekvienas, bet ar įsivaizduojate, kad jūs tenkinate ne tik savo asmeninius poreikius, bet ir prisidedate prie plastiko vartojimo mažinimo. Atsisakydami vandens plastiko buteliuose jūs sutaupysite, o į gamtą nepateks tiek daug šiukšlių, kurios suyra per kelis šimtmečius. Tai ne tik jūsų vaikai, bet ir dar kelios kartos į priekį tą patį plastikinį butelį ras toje pačioje vietoje, kur jį paliko kažkas prieš daugybę metų.
Plastiko vis dar labai daug patenka į gamtą, kuri teršiama, upės užtvindomos šiukšlėmis, dėl ko žūva gyvūnija, augmenija, nyksta jų rūšys. Įsigiję vandens gazavimo aparatą jūs sutaupysite net tik savo pinigus, bet ir išsaugosite žemės planetą ateities kartoms.

Bet vanduo namie neskanus..

Grįžtant į pradžią, kai minėjome, jog vandens nesinori gerti namie iš vandens maišytuvo dėl vandens skonio ar kvapo, reikėtų sunerimti, nes tyras ir švarus vanduo yra bekvapis, beskonis ir bespalvis. Tokiu atveju reikia kreiptis į vandentvarkos specialistus ir atlikti cheminį vandens tyrimą sertifikuotoje laboratorijoje.
Nemalonus supuvusio kiaušinio ar sieros kvapas vandenyje atsiranda dažniausiai dėl per didelio geležies kiekio, todėl čia nepadės nei vandens gazavimo aparatas, nei daugiafunkcinis vandens maišytuvas. Vandenį nugeležinti galima pasitelkus vandens nugeležinimo filtrus po atlikto vandens tyrimo, kuomet žinoma geležies viršijimo norma.
Žinoma, visada rekomenduojama pirmiausia pasitarti su Aquafilter Lietuva specialistais, kurie suteiks visą reikalingą informaciją, parinks tinkamus įrengimus, pasirūpins jų montavimu ir praves instrukciją, kaip įrenginius prižiūrėti. Šiems įrenginiams yra suteikiama garantija, todėl jums ilgai nereikės rūpintis dėl savo vandens kokybės.
Dažnai rekomenduojama atlikti pirminę vandens valymo stadiją naudojant mechaninius vandens filtrus, tačiau pas mus galima rasti įvairiausių įrenginių, kurie atlieka visas funkcijas, o tereikia vieno vienintelio vandens filtro. Vanduo gali būti ne tik nugeležinamas, bet ir suminkštinamas, išvalomas iki visiško tyrumo ir skaidrumo. Skirtumą pastebėsite iš karto ir tai bus dar viena priežastis atsisakyti vandens plastiko buteliuose iš prekybininkų.

Naminiai limonadai – paprasta ir lengva

Svarbu nepamiršti ir tų, kurie renkasi ne vien tik mineralizuotą vandenį, tačiau ir mėgsta saldesnius gėrimus. Tai, kad jie yra žalingi sveikatai dėl savo ypatingai didelio cukraus kiekio yra žinoma seniai ir daugumai, tačiau šių gėrimų populiarumas neblėsta, nes įpročius pakeisti nėra lengva. Ne veltui sakoma, kad cukrus irgi gali sukelti priklausomybę nuo jo. Taigi, ką daryti?
Jei jau namuose nusprendėte atsisakyti plastiko buteliuose pilstomo vandens ir įsigijote vandens gazavimo aparatą, jiems specialiai yra gaminami įvairaus skonio sirupai, kuriuose yra mažai cukraus ar kitų saldiklių, o paskaninti savo gėrimą galite vos keliais lašais. Žinoma, jie neatstos to paties skonio, kokį esate įpratę vartoti, bet ilgainiui receptoriai prisitaiko, o jūs suvartosite mažiau cukraus, o mėgstamus limonadus galėsite pasigaminti tiesiog savo namų virtuvėje, jūsų šeimos nariai ir svečiai mėgautis galės skirtingais skoniais, nes šiandien galite rinktis iš daugybės skirtingų sirupų skonių.