Jei paklaustume, kas yra vanduo, pirmiausia tikriausiai atsakytumėte – H2O. Ir tai būtų visai teisingas atsakymas, tik formuluotė būtų kiek kitokia. Tai – vandens cheminė formulė, kurią pirmųjų išmoko dar mokykloje ir ne veltui, nes vanduo yra mūsų visa ko pagrindas, netgi ir mūsų kūno, mūsų aplinkos, žemės, kurioje gyvename.
Puikiai žinoma, kad be maisto žmogus gali išgyventi kelis mėnesius, tačiau be vandens – vos tris dienas! Ir tai jau daug pasako apie vandens naudą mūsų organizmui.
Ypatingosios vandens savybės
Vanduo mums gyvybiškai būtinas ne tik palaikyti tinkamai mūsų kūno ir visų organų veiklai, bet ir mūsų nuotaikai, energijai palaikyti. Ne veltui visi sveikatos specialistai rekomenduoja gerti kuo daugiau vandens, o mažiausiai apie 2-2.5 litro per dieną. Svarbu nepamiršti, kad mes vandens gauname ir kartu su maistu, tačiau daug skysčių netenkame gerdami kavą, arbatą, daug judėdami. Tokiu atveju, ypač, jei esate fiziškai aktyvus, daug vaikštote ir sportuojate, vandens reikėtų išgerti daugiau ir taip palaikyti tinkamą skysčių kiekį organizme.
Vandens nauda odai
Kaip jau ir minėjome, vanduo sudaro visą mūsų kūną, todėl jis ypatingai svarbus ir mūsų odai, kuri senstant netenka vis daugiau elastingumo, o neretai ir dėl to, kad geriama per mažai tyro vandens.
Kosmetikos pramonė šiandien siūlo galybę priemonių, kaip išsaugoti stangrią, lygią odą kuo ilgiau, tačiau pamirštami patys svarbiausi pagrindai, tokie kaip tinkama organizmui mityba bei, žinoma, tinkamas kokybiško vandens kiekis.
Kalbant apie kosmetikos pramonę, tikriausiai esate girdėję apie terminį vandenį, kuris neretai minimas reklamose, kosmetikos priemonių aprašymuose. Šis vanduo – tai požeminis vanduo, kurio temperatūra dažnai yra apie 20 laipsnių aukštesnė už vidutinę vietovės temperatūrą, todėl šis vanduo dažnai naudojamas namams šildyti. Terminio vandens versmės dažnai aptinkamos Islandijoje, ten įrengtos lauko vonios su natūraliai karštu vandeniu. Šie terminiai vandenys dažniausiai aptinkami kalnuotose vietovėse, taip pat dažnai randami ir Gruzijoje, Vidurio Azijos šalyse.
Šis vanduo turi selenio, magnio ir kitų mikroelementų, kurie padeda apsaugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio, dažnai naudojamas ir kūdikių, vaikų odai drėkinti, veikia kaip antioksidantas.
Kas yra stalo vanduo?
Šiandien lankydamiesi restoranuose, kavinėse dažnai galime gauti pasiūlymą stalo vandeniui arba užsisakyti mineralinį vandenį buteliukuose. Kuo jie skiriasi? Pirmiausia stalo vanduo yra vanduo iš vandens maišytuvo, tokio pat, kokį turi kiekvienas gyventojas savo namuose. Jei jis yra kokybiškas, tyras, jis bus ir skanus, ir sveikas vartoti. Ne visos įstaigos rūpinasi savo vandens kokybe, todėl galite pastebėti skirtumą vandens skoniuose arba kvape.
Mineralinis vanduo – tai vanduo lygiai taip pat išgaunamas iš gręžinių, tačiau, jis turi labai aiškias taisykles gauti būtent tokį pavadinimą. Jis yra absoliučiai natūralus, įstatymas griežtai riboja bet kokią žmogaus intervenciją į toko vandens išpilstymo procedūrą. Tiesiai iš gręžinio, jis keliauja į tarą.
Lietuvoje labiausiai žinomas yra Vytauto mineralinis vanduo, Birutės mineralinis vanduo. Na, o svarbiausia atskirti mineralizuotą vandenį nuo mineralinio. Mineralizuotas, kitaip nei mineralinis vanduo, jau turi žmogaus priliestą ranką ir tokiame vandenyje atsiranda skonio korekcijų, daugiau ar mažiau angliarūgštės taip siekiant prisitaikyti prie vartotojo įpročių, kadangi mineralinis vanduo turi savotišką ir nebūtinai visiems patinkanti skonį ir poskonį.
Tačiau vienareikšmiškai mineralinis vanduo turi daugiausia naudos, tik svarbu jo nepadauginti ir vartoti sakingai, negerti jo vietoje įprasto namų vandens rekomenduojamais kiekiais.
Jūros vanduo
Kalbant apie sveikatą, galima pastebėti, kad daugelyje natūralių vaistų sudėtyje yra vandens. Vienas geriausiai žinomas ir populiariausias – tai jūros vanduo, kurį rekomenduojama vartoti norint pagerinti kvėpavimą esant peršalimui, pašalinti arba sumažinti gerklės skausmus, perštėjimą, užkimimą.
Šie preparatai su jūros vandeniu yra veiksmingi todėl, kad juos yra didelis kiekis jūros druskos, kuri veikia kaip antioksidantas. Vaikystėje ne veltui vienas iš veiksmingiausių vaistų buvo burnos skalavimas vandenyje ištirpinta druska, tačiau jūros vanduo yra natūralesnis ir saugesnis, nes vaistinių preparatų sudėtis yra griežtai reglamentuota.
Vanduo namuose
Vandens kokybė namuose turi tapti prioritetu kiekvienam gyventojui, na, o džiugi žinia, kad tai įgyvendinti šiandien ne taip ir sudėtinga. Pirmiausia, ką reikėtų atlikti – tai įvertinti, ar jūsų vandens kokybė, skonis, kvapas ir išvaizda jus tenkina. Viena dažniausių priežasčių, dėl ko imama ieškoti vandens gerinimo priemonių – tai kalkių nuosėdos.
Kalkės žmogaus organizmui neturi neigiamos didelės įtakos, nebent iš tiesų yra gerokai viršijamas ištirpusio vandenyje kalcio ir magnio kiekis. Kalkės tiesiog sukelia daug nepatogumų, nešvaros, genda įrengimai, kemšasi vandens maišytuvai, sulėtėja vandens srovė, naudojama daugiau elektros energijos.
Naudojami brangūs buitinės chemijos valikliai padeda laikinai, tačiau situacija išlieka tokia pati ir ilgalaikis ir efektyviausias sprendimas yra visgi vandens minkštinimo filtrai.
Nereikia baimintis, kad suminkštinus vandenį iš jo dings gerosios jo savybės, atskirai galima naudot ir geriamojo vandens filtrus, na o specialistai patars ir sumontuos įrengimus tinkamai.
Visus vandens filtrus ir įrengimus gerinti vandens kokybę rasite čia:
Jei turite klausimų ir reikia asmeninės konsultacijos, rašykite HELLO@AQUAFILTER.LT