Vandens minkštinimo filtrai padės Jums sutaupyti

Lietuvoje centralizuotai tiekiamame vandenyje galima rasti ištirpusių kalcio ir magnio druskų. Dėl šios priežasties į Jūsų namus atitekantis vanduo yra kietas. Pavojaus žmogaus sveikatai toks vanduo nekelia, tačiau nuo jo kenčia buitinė technika, santechnikos įrenginiai, bei jūsų piniginė. Kaitinant vandenį, kuriame yra kalcio ir magnio, kietosios dalelės kristalizuojasi, taip sudarydamos netirpias kalkių apnašas vamzdžiuose, ant kaitinimo elementų, ar tiesiog ant paviršiaus sienelių.

Jei namuose turite elektrinį vandens šildytuvą, turbūt žinote, kad šis įrenginys suvartoja pakankamai didelį elektros kiekį. Jei Jūsų namuose vanduo kietas, sąskaita už elektrą dar labiau išauga. Net ir pats kokybiškiausias vandens šildytuvas yra mažai veiksmingas, jei jis dirba nepalankiomis sąlygomis. Pagrindinė kliūtis, neleidžianti sumažinti suvartojamo elektros kiekio, yra kietas vanduo. Laikui bėgant, vandens šildytuvuose gali susikaupti iki 15 kg kalkakmenio – tai kietos kalkių apnašos, kurios gali visiškai sugadinti šildymo elementą ir užkimšti vamzdžius, kurie turės būti keičiami. Besikaupiančios apnašos sunkina vandens šildytuvų darbą, todėl jų suvartojamas elektros kiekis gali išaugti net 48 procentais.

Kietas vanduo kenkia ne tik elektriniams vandens šildytuvams, bet ir kitai virtuvės ir vonios kambario įrangai: indaplovei, skalbimo mašinai, dušų galvutėms, vandens maišytuvams, elektriniams virduliams. Žala pasireiškia ne tik padidėjusia sąskaita už elektrą, bet ir dažniau keičiamomis apnašų sugadintomis detalėmis ir trumpesniu įrenginių tarnavimo laiku.

Kaip sužinoti ar jūsų naudojamas vanduo yra kietas? Turbūt bent kartą gyvenime esate apsistoję viešbutyje. Ar prisimenate tą prabangos jausmą, kuris užplūsta prausiantis viešbučio duše? Nuo jo jūsų plaukai tampa purūs ir žvilga, oda atrodo sveikesnė. Šie pojūčiai atsiranda ne dėl brangaus muilo ir šampūno ar itin minkštų rankšluosčių. Taip yra todėl, kad geri viešbučiai visuomet naudoja minkštą vandenį. Taip daroma ne tik norint suteikti prabangos jausmą svečiams, bet ir taupant santechnikos įrenginių eksploatacijos išlaidas. Kiek akivaizdesnis kieto vandens įrodymas yra vamzdynų, vandens maišytuvų ir kitų santechnikos prietaisų kalkėjimas, taip pat baltos spalvos nuosėdos ant puodų, indų sienelių, vandens maišytuvų ir elektrinių virdulių.

Minkšto vandens nauda labai greitai pajuntama virtuvėje ir vonios kambaryje. Nesvarbu kokią plovimo priemonę naudojate virtuvėje, minkštas vanduo net iki 12 kartų efektyviau padės nuplauti nešvarius indus. Skalbimo mašina daug geriau pašalins dėmės iš skalbinių, jei naudosite minkštą vandenį. Vandens suminkštinimas yra efektyvesnė dėmių šalinimo priemonė nei gausesnis skalbimo priemonės naudojimas ar skalbimas aukštesnėje temperatūroje. Skalbiant minkštame vandenyje galima net perpus sumažinti išlaidas skalbimo priemonėms.

Minkštą vandenį savo namuose gali turėti kiekvienas. Vandens minkštinimo filtras – tai lengvai ir greitai įmontuojamas įrenginys, padėsiantis Jums mėgautis minkšto vandens privalumais. Pagrindiniame veikimo elemente, filtruojamojoje terpėje, iš vandens pašalinami kalcio ir magnio jonai, kurie pakeičiami nekenksmingais natrio jonais – taip gaunamas minkštas vanduo.

Minkštas vanduo pasižymi ne tik geresnėmis skonio savybėmis, bet ir leidžia jums sutaupyti, nes:

  • Vamzdynų ir buitinės technikos nepadengs kietos kalkių apnašos, todėl jie veiks taupiau, kokybiškiau ir tarnaus ilgiau.
  • Šildymo katiluose nesusidarys kalkės, kurios apsunkina šildymo elementų darbą, užkemša siauras angas ir didina energijos eikvojimą.
  • Sunaudosite perpus mažiau skalbimo bei plovimo priemonių, nes minkštas vanduo geriau pašalina dėmes ir purvą. Taip pat, sunaudosite mažiau muilo ir šampūno, nes minkštame vandenyje jie putoja gausiau.
  • Minkštame vandenyje išskalbti rūbai daug ilgiau išliks geros išvaizdos, nes ant jų nesikaups kalcio ir magnio jonai, kurie gadina audinį ir padaro jį labiau pažeidžiamu.
  • Jūsų oda ir plaukai taip pat pajus teigiamą minkšto vandens poveikį. Kietas vanduo po truputį ardo natūralų apsauginį sluoksnį, todėl norėdami jį atstatyti turime naudoti įvairius kremus bei kondicionierius. Naudojant minkštą vandenį ir be šių priemonių jūsų plaukai bus purūs bei žvilgantys, o oda – švelni.