Kodėl neverta pirkti vandens buteliuose?

Vis dar perkate vandenį plastiko buteliuose? Ar žinote, koks tai vanduo ir iš kur jis išgaunamas? Neretu atveju tai toks pats vanduo, kaip ir bėgantis tiesiai iš jūsų vandens maišytuvo, bet kodėl jo negeriate namuose? Jei perkamas vanduo buteliuose jums atrodo skanesnis nei namuose, tuomet pigiau, greičiau ir efektyviau šį klausimą išspręs vandens filtrai, po kurių valymo, minkštinimo ir nugeležinimo procesų ne tik pamėgsite vandenį namuose, bet ir jis taps dar skanesnis, o jūsų pasikeitę įpročiai padės sutaupyti.

 

Kodėl namuose vanduo neskanus?

Neretai vandens plastiko buteliuose pirkimą įtakoja nepatikima vandens kokybė bute ar name. Taip nutinka todėl, kad vandens kokybė gali pablogėti dėl įvairiausių priežasčių. Vandenyje atsiradus pašaliam kvapui, skoniui bei spalvai, rekomenduojama kreiptis į vandens tyrimo laboratoriją arba į Aquafilter Lietuva specialistus, kurie paėmę vandens mėginį pristatys sertifikuotai vandens tyrimo laboratorijai ir atliks cheminį vandens tyrimą. Jo metu yra nustatomi visi elementai esantys vandenyje bei jų kiekis. Jei elementai viršija sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą kiekį, šią problemą lengvai, saugiai ir efektyviai padės išspręsti parinkti ir tinkamai sumontuoti vandens filtrai.

Kaip išsirinkti vandens filtrus?

Vandens filtrų rinktis savarankiškai nerekomenduojama, nebent jau turite parties ir tiksliai žinote visus kriterijus, esate atlikę vandens tyrimą. Vandens filtrai įprastai yra parenkami tik individuliai pasikonsultavus su vandentvarkos specialistais, kurie parinks ir sumontuos vandens filtrus tinkamai, kad jie atliktų savo funkciją pilnai, o jums nereikėtų niekuo rūpintis. Vandens minkštinimo ar nugeležinimo filtrai gali būti skirtingų dydžių, formų, spalvų, funkcionalumo, todėl išsirinkti gausybėje pasiūlos nėra lengva, o ir išmanyti inžinerinius subtilumus reikia gerokai gilintis į šią sritį.

Kas nutiks, jei pasirinksiu ne tuos vandens filtrus?

Viena dažniausia problema renkantis vandens filtrus, tai reklamos paveikti vartotojai, kurie renkasi įtikinti pardavėjų brangius ir ne visada tinkamus vandens filtrus. Kas gali nutikti, jei vandens filtrai bus netinkamai parinkti ir sumontuoti? Visų pirma, jie nespręs jūsų vandens problemos, o atvirkščiai gali prridaryti dar daugiau žalos, dar labiau labiau pabloginti vandens būklę. Antra – vandens filtrai netinkamai veikdami gali pradėti gesti ir neretu atveju neatitaisomai, kur net ir garantinis aptarnavimas nebegalios.
Todėl negailėkite laiko, apsišarvuokite kantrybe ir palikine visus rūpesčius spręsti specialistui, kuris be vandens kokybės tyrimo ir jo rezultato neapsiims rinkti jums vandens filtrų.

Ekologija ir saugumas


Pirkdami vandenį plastiko buteliuose jūs naudojate visa daugiau plastiko, kuris daro daug žalos aplinkai. Nors ir dauguma plastiko yra perdirbama, tačiau jo nepirkdami prisidėtumėte prie tvaresnės ir saugesnės aplinkos. Perdirbti plastiką taip pat naudojama daug elektros energijos, vandens. Pervežimui plastiko pakuočių reikalingas transportas, kuris teršia gamtą, prisideda prie klimato atšilimo, sudaro spūstis ir sukelia kitų nepatogumų.
Dažniausiai apie tai susimąstome kai perkame tiesiog vandenį buteliuose, bet visi šie procesai yra kasdieniai ir, deja, turi didelę įtaką mūsų pačių sveikatai, gamtai.

Geriamo vandens naudos

Jei galvojate, kad geriamas vanduo plastiko buteliuose yra geresnės kokybės, deja, turime jus nuvilti. Neretai tas pats vanduo, kurį perkate yra išpilstomas tiesiai iš gręžinio, o tai tas pats, kas bėga iš jūsų vandens maišytuvo. Tiesa, miesto vanduo nebūtinai yrai iš gręžinio, bet jo kokybei tai neturi jokios įtakos.
Geriamas vanduo jūsų namuose, jei yra švarus ir tyras, turi tiek pat, o gal net ir dar daugiau teigiamų savybių jūsų sveikatai. Vanduo yra būtinas mums gyvybiškai funkcionuoti, palaikyti organų funkcionalumą, atsigaivinti, energizuotis. Puikiai žinome, kad be maisto žmogus gali išgyventi ir mėnesį, tačiau be vandens gerokai trumpiau, nes mūsų kūnas sudarytas iš vandens. Netekus skysčių sutrinka visų organų veikla ir negeriant tinkamo kiekio vandens gali grėsti rimti susirgimai.
Tai, nėra naujiena, tačiau pasitaikos vis dar labai daug atvejų, kai į gydymo įstaigas patenka žmonės dėl dehidratacijos sukeltų sveikatos negalavimų.
Tam, kad nepamirštumėte atsigerti, turėkite su savimi visada vandens gertuvę. Rekomenduotina nerūdijančio plieno, kuris apsaugo nuo išorinio poveikio, todėl jūsų vanduo visada bus saugus vartoti.

Vandens filtrų naudos

Vandens filtrai gali būti skirstomi į skirtingas kategorijas ir parenkami pagal problematiką. Vadens minkštinimo filtrai skirti suminkštinti vandenį. Esant per dideliam ištirpusio kalcio ir magnio kiekiui vandenyje susidaro kalkių nuosėdos ir tai yra viena dažniausių ir labiausiai erzinančių prolbemų. Kalkės palieka nuosėdas, todėl, kad ir kiek bevalytumėte savo namus, tik pasinaudojus tekančiu vandeniu, jos vėl nusėda ant paviršių. Kalkės taip pat pidaro daug žalos ir buitinei technikai bei santechnikai: jos nusėda įrengimų viduje, ten, kur mes nepastebime. O pastebėti galime tik tada, kai jau per vėlu ir buitinė technika ima gesti.
Tai dažniausia problema, kai prisikaupusios kalkių nuosėdos skalbimo mašinoje, indaplovėje, virduliuose, ant vandens maišytuvų pridaro daug žalos. Besikemšant nuo kalkių vandens maišytuvu bėgančio vandens srovė sulėtėja, todėl neskubėkite ieškoti naujo vandens maišytuvo, o, jei įmanoma, jį išvalykite ir pasirūpinkite savo vandens minkštinimu.
Kalkės ne tik gadina prietaisus, bet dėl jų nuosėdų įrengimai ima naudoti daugiau elektros energijos, todėl galite pastebėti ir savo elektros sąskaitų pokyčius jūsų nenaudai.

Gazuotas vanduo

Jei plastiko buteliuose išpilstytą vandenį perkate tik dėl burbuliukų ar angliarūgštės, dėl ko vanduo tampa gazuotu, šiandien vandens gazavimo aparatai visiškai pakeis jūsų įpročius. Vandens gazavimo aparatus namuose jau turi kone kiekvienas gazuoto vandens mėgėjas ir tai visiškai nestebina. Su vandens gazavimo aparatu mėgautis gazuotu vandeniu galite neribotai ir kada tik panorėję, o ir į parduotuvę skubėti nebereikės. Šie įrenginiai yra patogūs ir paprasti naudoti. Vos vienu mygtuko paspaudimu jau galite mėgautis ne tik gazuotu vandeniu, bet ir sirupu pasigaminti mėgstamus limonadus.
Gazavimo vandens aparatas turi specialų butelį, į kurį iš karto užsigazuosite sau norimo vandens, o taip pat ir užsukamą kamštį, todėl jį visada galėsite pasiimti su savimi. Jei vieno butelio per mažai ir jūsų šeima didesnė, gazavimo butelius galite nusipirkti papildomai.

Išsirinkite sau tinkamus vandens filtrus, vandens gazavimo paratus ar kitus vandens kokybę gerinančius įrenginius ir pamirškite vandenį plastiko buteliuose.