Ši svetainė naudoja "Google Analytics" anoniminei informacijai rinkti, pavyzdžiui, svetainės lankytojų skaičiui ir populiariausiems puslapiams.
Jei šis slapukas įjungtas, tai padeda mums tobulinti svetainę.
Pirmiausia įjunkite griežtai būtinus slapukus, kad galėtume išsaugoti jūsų nuostatas!
Nitratų šalinimas iš vandens šalčio pagalba
Šį nedidelį tyrimą atlikti paskatino vienas mano internetinio puslapio lankytojas. Jis klausė, ar negalima būtų sumažinti nitratų koncentraciją vandenyje, dalį vandens paverčiant ledu. Aš jam pažadėjau tai išsiaiškinti, o pažadus reikia vykdyti.
Tyrimo metodika labai paprasta: į vieno litro talpos stačiakampį skaidraus plastiko indą įpyliau apie 800 mL čiaupo vandens su žinoma nitratų koncentracija (119 mg/L). Šį indą pastačiau į šaldiklio kamerą ir ten laikiau tol, kol maždaug trečdalis vandens virto ledu. Tuomet indą išėmiau iš šaldiklio ir ledą atskyriau nuo nesušalusio vandens. Palaukus tol, kol kambario temperatūroje ledas virto skysčiu, jame vėl pakankamai tiksliu spektrometriniu metodu buvo nustatyta nitratų koncentracija. Be nitratų koncentracijos buvo išmatuotas abiejų vandens mėginių savitasis elektros laidis (SEL). Priminsiu, kad SEL yra proporcingas druskų koncentracijai vandenyje. Šio nedidelio tyrimo rezultatai pateikti lentelėje.
Vandens kokybės rodiklis, jo vienetai
Pradinis (nešaldytas) vanduo
Vanduo, gautas ištirpinus ledą
Sumažėjimas, %
Savitasis elektros laidis (SEL), μS/cm
570
112
80,3
Nitratų koncentracija, mg/L
119
22,5
81,1
Druskų koncentracija, mg/L*
285
56
80,3
*Čia pateikta apytikrė druskų koncentracija. Jinai gauta, SEL padauginus iš 0,5.
Ką parodė šis nedidelis tyrimas? Jis parodė, kad tokiu būdu bet kokiame vandenyje galima ženkliai sumažinti įvairių druskų (tame tarpe ir nitratų) koncentracijas. Nemažiau svarbus ir kitas klausimas: kiek ekonomiškas yra šis būdas? Atsakymo į šį klausimą, deja, neturiu.
Tiems, kas domisi tirpsmo vandeniu, siūlau perskaityti mano puslapyje pateiktą straipsnį „Stebuklingi vandenys (sidabrinis, gyvasis ir negyvasis, tirpsmo ir kt.)“.
Susijusios žinutės
Kalkės, rudas vanduo? Kokius filtrus rinktis?
Kaip apsaugoti namus nuo nepageidaujamų nešvarumų, kuriuos sukelia toks, rodos, paprastas, bet gyvybiškai būtinas mums, mūsų vanduo? Šiandien priemonių, kaip pagerinti vandens savybes apstu, tačiau dažniausia problema, su kuria susiduria vartotojai, tai nuo ko gi pradėti? Vandens tyrimas, kodėl jo reikia? Tai, kas slypi vandenyje, kurį naudojate (tiek namuose, tiek darbe, tiek pramonėje) išsamiai parodyti …
Vandens filtrai nuo kalkių ir ne tik.
Vandens filtrai nuo kalkių – prietaisai, skirti pašalinti arba sumažinti kalcio ir magnio jonus, kurie sukelia kalkių nuosėdas. Šie filtrai apsaugo buitinę techniką ir vamzdžius nuo užkalkėjimo, prailgina jų tarnavimo laiką ir pagerina vandens kokybę, sumažindami skalbimo priemonių ir valymo cheminių medžiagų poreikį. Vandens gerinimas tampa prioritetu kone kiekvienam šeimos ūkiui, žmonėms, kuriems yra svarbi …
Vandens valymo filtrai. Pašalinkite visus nereikalingus elementus iš vandens.
Vandens valymas – būtinybė siekiant apsaugoti savo ir artimųjų sveikatą, savo namus, darbo aplinką ir netgi gamyboje, pramonėje, siekiant efektyviai ir ekonomiškai kurti produktus. Valyti vandenį šiandien nėra sudėtinga, tereikia atlikti keletą žingsnių, kurie būtini siekiant geriausio rezultato. Kada rekomenduojama valyti vandenį? Dažniausios problemos ir klausimai vartotojams kyla kai vandens kokybė blogėja, atsiranda nuosėdos, rūdys, …
Natūralus mineralinis vanduo “Tichė”
Tiek šį, tiek ir kitus mineralinius vandenis vertinsiu pagal juose esančių ir žmogaus organizmui reikalingų mineralinių medžiagų kiekius (koncentracijas). Ir čia svarbu išsiaiškinti kokie jonai yra svarbesni žmogaus organizmui ir kokie yra mažiau svarbūs. Pastudijavus specialią literatūra susidarė įspūdis, kad kalcio magnio ir kalio jonai yra svarbesni žmogaus organizmui negu kiti jonai. Jeigu laikysime, kad …