This website uses Google Analytics to collect anonymous information such as the number of visitors to the site, and the most popular pages.
Keeping this cookie enabled helps us to improve our website.
Please enable Strictly Necessary Cookies first so that we can save your preferences!
Nitratų šalinimas iš vandens šalčio pagalba
Šį nedidelį tyrimą atlikti paskatino vienas mano internetinio puslapio lankytojas. Jis klausė, ar negalima būtų sumažinti nitratų koncentraciją vandenyje, dalį vandens paverčiant ledu. Aš jam pažadėjau tai išsiaiškinti, o pažadus reikia vykdyti.
Tyrimo metodika labai paprasta: į vieno litro talpos stačiakampį skaidraus plastiko indą įpyliau apie 800 mL čiaupo vandens su žinoma nitratų koncentracija (119 mg/L). Šį indą pastačiau į šaldiklio kamerą ir ten laikiau tol, kol maždaug trečdalis vandens virto ledu. Tuomet indą išėmiau iš šaldiklio ir ledą atskyriau nuo nesušalusio vandens. Palaukus tol, kol kambario temperatūroje ledas virto skysčiu, jame vėl pakankamai tiksliu spektrometriniu metodu buvo nustatyta nitratų koncentracija. Be nitratų koncentracijos buvo išmatuotas abiejų vandens mėginių savitasis elektros laidis (SEL). Priminsiu, kad SEL yra proporcingas druskų koncentracijai vandenyje. Šio nedidelio tyrimo rezultatai pateikti lentelėje.
Vandens kokybės rodiklis, jo vienetai
Pradinis (nešaldytas) vanduo
Vanduo, gautas ištirpinus ledą
Sumažėjimas, %
Savitasis elektros laidis (SEL), μS/cm
570
112
80,3
Nitratų koncentracija, mg/L
119
22,5
81,1
Druskų koncentracija, mg/L*
285
56
80,3
*Čia pateikta apytikrė druskų koncentracija. Jinai gauta, SEL padauginus iš 0,5.
Ką parodė šis nedidelis tyrimas? Jis parodė, kad tokiu būdu bet kokiame vandenyje galima ženkliai sumažinti įvairių druskų (tame tarpe ir nitratų) koncentracijas. Nemažiau svarbus ir kitas klausimas: kiek ekonomiškas yra šis būdas? Atsakymo į šį klausimą, deja, neturiu.
Tiems, kas domisi tirpsmo vandeniu, siūlau perskaityti mano puslapyje pateiktą straipsnį „Stebuklingi vandenys (sidabrinis, gyvasis ir negyvasis, tirpsmo ir kt.)“.
Related Posts
How to choose water filters?
Šiandien, kai turime itin didelę gausą prekių ir paslaugų pasiūlos, išsirinkti nėra lengva, dažnai suklystama ir taip rizikuojama savo uždirbtais pinigais. To, žinoma, kiekvienas vartotojas norėtų išvengti arba minimizuoti riziką iki mažiausios tikimybės, tačiau vis dar neretai pasitaiko, kai įsigytas prekė nėra tinkama, o ypač dažnai tokios situacijos pasikartoja renkantis vandens filtrus. Taigi, ką daryti, nuo …
Vandens filtrai – būdas sutaupyti
Lengvai ir patogiai buičiai naudojame daugybę prietaisų, kurie ilgainiui tampa nepamainomi: indaplovės, džiovyklės, skalbimo mašinos, šaldytuvai, virduliai, viryklės ir daugybė kitų. Nemažai buitinės technikos reikalauja vandens panaudojimo, o vandeniui esant per kietam arba jei jame yra per daug geležies, prietaisai ne tik gali pradėti gesti, bet ir ima naudoti daugiau elektros energijos. Pavyzdžiui, jei jūsų …
Šiuolaikiški, funkcionalūs geriamo vandens aparatai visiems poreikiams
Darbo vietoje gerti tinkamą kiekį vandens būtina, nes tai suteikia organizmui energijos ir kartais netgi dar daugiau nei kavos puodelis. Tiesa, neretai darbo vietoje dažnai pamirštame tai padaryti dėl užimtos darbo dienos arba tiesiog dėl to, kad vandens kokybė arba tinkama jo temperatūra, patogus pateikimas netenkina. Šiandien technologijos leidžia rinktis iš gausybės geriamo vandens aparatų, …
Natūralūs mineraliniai vandenys”Birutė” ir “Vytautas”
Birštono mineralinių vandenų produktai “Vytautas” ir “Birutė” Lietuvoje yra, ko gero, populiariausi. Tai lėmė daug dešimtmečių trunkantis jų vartojimas, nebloga šių vandenų mineralinė sudėtis ir aktyvi reklaminė kampanija. Šių vandenų gamintojai teigia, kad “Vytautas” – daugiausia mineralinių medžiagų Baltijos šalyse turintis, pirmasis ir seniausias lietuviškas mineralinis vanduo, gaminamas nuo 1924 m. Labiausiai mediciniškai ištirtas vanduo …