Vandens minkštinimas. Kodėl jo reikia?

Kietas vanduo sukelia daug nemalonių ir kišenei skaudžių patyrimų: kalkių nuosėdos gadina buitinius prietaisus, nusėda ant paviršių, kuriuos nuolatos reikia valyti buitine chemija, dėl nuosėdų sumažėja vandens srovė, atsiranda pašaliniai, nemalonūs kvapai, kuriuos pašalinti taip pat reikia pastangų ir priemonių, kurios, deja, dažnu atveju yra laikinos.
Ką daryti ir nuo ko pradėti, kad ilgam ir veiksmingai sumažintumėt arba visiškai panaikintumėt kalkes namuose?

 

Vandens tyrimas

Pirma, ką reikėtų atlikti, jei jūsų namuose, arbe ar kitur, vanduo yra kietas – tai atlikti vandens tyrimą. Kadangi dirbame visoje Lietuvoje, todėl ir vandens tyrimus atliekame pagal kliento problematiką ir lokaciją. Galimi šie vandens tyrimo pasirinkimai: miesto vandens tyrimas, šulinio vandens tyrimas, gręžinio vandens tyrimas, namo pridavimo tyrimas, nemokamas greitasis vandens tyrimas. Jei nesate tikri, kuris jums tinkamiausias, susisiekite su mūsų specialistais telefonu ar elektroniniu paštu, jis pakonsultuos ir parinks tinkamiausią.
Laboratoriniai vandens tyrimai atliekami per keletą dienų, nebent yra sudėtingesnis tyrimas, o greitąjį tyrimą atliekame mūsų salonuose, todėl greitą atsakymą ir konsultaciją galite gauti tiesiog atvykę  pas mus.

Vandens minkštinimo filtrai

Atlikus vandens tyrimą, tolimesnis žingsnis – įrengimas, kuris padės suminkštinti vandenį – tai vandens minkštinimo filtrai. Mūsų asortimente galima rasti daugybę vandens filtrų, vandens filtravimo sistemų, įvairių priedų. Išsirinkti gali būti nelengva, todėl čia pateikiame keletą populiariausių pasirinkimų tiek namams, tiek darbui, tiek pramonei:

1. Vandens minkštinimo filtras AGS-STAR-1024
https://aquafilter.lt/produktas/vandens-minkstinimo-filtras-ags-star-1024c20/

2. Vandens minkštinimo filtras AGS-TITAN-1017
https://aquafilter.lt/produktas/vandens-minkstinimo-filtras-ags-star-1024c20/

3. Vandens minkštinimo filtras AGS-TITAN-1035-ORGANIC
https://aquafilter.lt/produktas/vandens-minkstinimo-filtras-ags-titan-1035-organic/

4. Vandens minkštinimo filtras AGS-STAR-1044
https://aquafilter.lt/produktas/vandens-minkstinimo-filtras-ags-star-1044c35/
5. Vandens minkštinimo filtras AGS-MOON-0935
https://aquafilter.lt/produktas/vandens-minkstinimo-filtras-moon/

Nors šiek produktai ir yra perkamiausi, tačiau mes savo asortimentą nuolatos atnaujiname ir pildome naujais produktais, todėl esant poreikiui, po konsultacijos su mūsų vandentvarkos specialistais, galime sukomplektuoti individualius įrengimus.
Šiuolaikinė įranga sukurta taip, kad ją būtų galima lengvai ir patogiai naudoti, įrengimų dizainas sukurtas prisitaikant prie kitų buitinių prietaisų, todėl neužgriozdins jūsų namų, taps tiesiog neatsiejama dalimi visų kitų įrengimų, kurie yra būtini jūsų buityje, darbe ar pramonėje.

Vandens minkštinimo filtrai ir jų naudos

Nors anksčiau minime, kad vandens minkštinimas yra didelė pagalba namams, jų švarai, prietaisų ilgesnei eksploatacijai, tačiau vandens minkštinimas yra ir didelė pagalba norint naminius augalus išlaikyti vešinčius, žaliuojančius. Kalkės vandenyje – tai ištirpusio per didelio magnio ir kalcio kiekis, dėl ko vanduo tampa kietas. Nors žmogaus sveikatai, jį geriant, jis nėra kenksmingas, tačiau augalams neretai yra pražūtingas.
Ne veltui augalus rekomenduojama laistyti lietaus vandeniu, nes jis yra minkštas ir neturi gavęs poveikio iš aplinkos (žinoma, jei lietaus vanduo iškrenta, kur aplinka yra irgi be didelių pašalinių veiksnių). Tačiau gyvenant miestuose rinkti lietaus vandenį yra ganėtinai sudėtinga ir ne visada turime kur jį laikyti, jo kiekio gali nepakakti augalams palaistyti, o laukti lietaus ar sniego ne visada yra galimybė.

Ar galima gerti minkštintą vandenį?

Taip, jį gerti galima, sveikatai neigiamo poveikio jis neturi. Geriamo vandens nukalkinimas kaip tik gali padėti, jei jūsų skrandis jautresnis, turite mažų vaikų ir jiems duodate gerti vandenį iš maišytuvo arba perkate vandenį atskirai (to nebereikės daryti, jei turėsite vandens minkštinimo filtrus).
Vandeniui minkštinti naudojamas automatinis vandens minkštinimo filtras su katijonitiniu užpildu, kurio proceso metu pašalinami kalcio ir magnio procesų junginiai ir taip vanduo tampa minštesnis. Jei vanduo yra labai kalkėtas, gerokai viršyja numatytas normos ribas, tuomet komplektuojama papildoma įranga situaciją pagerinti.

Plaukai ir oda

Viena dažniausių problemų susijusių su kietu vandeniu – tai sausėjanti oda, kuri sukelia daug nemalonių pojūčių, o juos slopiname vėlgi cheminėmis priemonėmis – brangia kosmetika. Jei turite odos problemų, dėl kieto vandens jos gali paūmėti ir padaryti dar didesnę žalą. Kaip ir minėjome, gerti kietą vandenį nėra nesaugu, tačiau, siekdami išlaikyti sveiką odą, sutaupyti priemonėms, kurios yra brangios ir ne visada veiksmingos, vandens minkštinimas gali būti išsigelbėjimas.
Kietas vanduo, kaip ir odą, taip pat ir plaukus sausina, dėl ko jie lūžinėja, naudojame dar daugiau kosmetinių priemonių norėdami išlaikyti sveikus plaukus, tačiau vėlgi, tai yra laikina ir neefektyvu.

Suminkštinus vandenį iš karto pajausite skirtumą, jūsų plaukai ims žvilgėti, įgaus spindesio, galvos oda sustiprės, tai išvengti galite ir plaukų slinkimo, o taip pat ir gali padėti paspartinti plaukų augimą. Ilgainiui nebereikės naudoti tiek daug skirtingų, brangių priemonių, kurios savo sudėtyje gali turėti įvairių alergines reakcijas sukeliančių sudėtinių dalių.
Tai pat ir su jūsų veido, kūno oda. Minkštintas vanduo gali sumažinti odos traukimą, sausumą, naudojama kosmetika kūnui geriau įsigers ir padės sumažinti arba visiškai panaikinti dermatitą.

Pramonė ir biurai

Vandens minkštinimas nėra naujiena, daug metų žmonės virindavo vandenį ne veltui, tačiau šiandien yra patogių, greitų ir ilgalaikių sprendimų, kurie palengvins jūsų gyvenimą, pagerins jūsų sveikatą ir padės sutaupyti jūsų brangų laiką.
Vandens minkštinimu rūpinasi ne tik privatūs namai, jis aktualus ir biuruose, kur vanduo suvartojamas dideliais kiekiais, todėl kalkių problemos atsiranda dažniau ir greičiau. Pramonėje, gamyboje, kur vanduo yra vienas svarbiausių energijos šaltinių, vandens minkštinimas gali padėti sumažinti kitų energijos kaštus, tokius kaip elektra ar cheminės valymo priemonės.
Visus vandens minkštinimo įrenginius mes pritaikome pagal poreikį ir paskirtį, vandens problematiką išaiškintą po vandens tyrimo, todėl svarbu konsultuotis su specialistais.
Susisiekite su mumis: hello@aquafilter.lt.

Atraskite tinkamus vandens filtrus sau:

Vandens minkštinimo filtrai

Vandens nugeležinimo filtrai

Mechaniniai vandens filtrai