This website uses Google Analytics to collect anonymous information such as the number of visitors to the site, and the most popular pages.
Keeping this cookie enabled helps us to improve our website.
Please enable Strictly Necessary Cookies first so that we can save your preferences!
Vandens minkštinimo filtrai padės Jums sutaupyti
Lietuvoje centralizuotai tiekiamame vandenyje galima rasti ištirpusių kalcio ir magnio druskų. Dėl šios priežasties į Jūsų namus atitekantis vanduo yra kietas. Pavojaus žmogaus sveikatai toks vanduo nekelia, tačiau nuo jo kenčia buitinė technika, santechnikos įrenginiai, bei jūsų piniginė. Kaitinant vandenį, kuriame yra kalcio ir magnio, kietosios dalelės kristalizuojasi, taip sudarydamos netirpias kalkių apnašas vamzdžiuose, ant kaitinimo elementų, ar tiesiog ant paviršiaus sienelių.
Jei namuose turite elektrinį vandens šildytuvą, turbūt žinote, kad šis įrenginys suvartoja pakankamai didelį elektros kiekį. Jei Jūsų namuose vanduo kietas, sąskaita už elektrą dar labiau išauga. Net ir pats kokybiškiausias vandens šildytuvas yra mažai veiksmingas, jei jis dirba nepalankiomis sąlygomis. Pagrindinė kliūtis, neleidžianti sumažinti suvartojamo elektros kiekio, yra kietas vanduo. Laikui bėgant, vandens šildytuvuose gali susikaupti iki 15 kg kalkakmenio – tai kietos kalkių apnašos, kurios gali visiškai sugadinti šildymo elementą ir užkimšti vamzdžius, kurie turės būti keičiami. Besikaupiančios apnašos sunkina vandens šildytuvų darbą, todėl jų suvartojamas elektros kiekis gali išaugti net 48 procentais.
Kietas vanduo kenkia ne tik elektriniams vandens šildytuvams, bet ir kitai virtuvės ir vonios kambario įrangai: indaplovei, skalbimo mašinai, dušų galvutėms, vandens maišytuvams, elektriniams virduliams. Žala pasireiškia ne tik padidėjusia sąskaita už elektrą, bet ir dažniau keičiamomis apnašų sugadintomis detalėmis ir trumpesniu įrenginių tarnavimo laiku.
Kaip sužinoti ar jūsų naudojamas vanduo yra kietas? Turbūt bent kartą gyvenime esate apsistoję viešbutyje. Ar prisimenate tą prabangos jausmą, kuris užplūsta prausiantis viešbučio duše? Nuo jo jūsų plaukai tampa purūs ir žvilga, oda atrodo sveikesnė. Šie pojūčiai atsiranda ne dėl brangaus muilo ir šampūno ar itin minkštų rankšluosčių. Taip yra todėl, kad geri viešbučiai visuomet naudoja minkštą vandenį. Taip daroma ne tik norint suteikti prabangos jausmą svečiams, bet ir taupant santechnikos įrenginių eksploatacijos išlaidas. Kiek akivaizdesnis kieto vandens įrodymas yra vamzdynų, vandens maišytuvų ir kitų santechnikos prietaisų kalkėjimas, taip pat baltos spalvos nuosėdos ant puodų, indų sienelių, vandens maišytuvų ir elektrinių virdulių.
Minkšto vandens nauda labai greitai pajuntama virtuvėje ir vonios kambaryje. Nesvarbu kokią plovimo priemonę naudojate virtuvėje, minkštas vanduo net iki 12 kartų efektyviau padės nuplauti nešvarius indus. Skalbimo mašina daug geriau pašalins dėmės iš skalbinių, jei naudosite minkštą vandenį. Vandens suminkštinimas yra efektyvesnė dėmių šalinimo priemonė nei gausesnis skalbimo priemonės naudojimas ar skalbimas aukštesnėje temperatūroje. Skalbiant minkštame vandenyje galima net perpus sumažinti išlaidas skalbimo priemonėms.
Minkštą vandenį savo namuose gali turėti kiekvienas. Vandens minkštinimo filtras – tai lengvai ir greitai įmontuojamas įrenginys, padėsiantis Jums mėgautis minkšto vandens privalumais. Pagrindiniame veikimo elemente, filtruojamojoje terpėje, iš vandens pašalinami kalcio ir magnio jonai, kurie pakeičiami nekenksmingais natrio jonais – taip gaunamas minkštas vanduo.
Minkštas vanduo pasižymi ne tik geresnėmis skonio savybėmis, bet ir leidžia jums sutaupyti, nes:
Related Posts
Vandens valymo filtrai. Kodėl jie tampa vis populiaresni?
Lietuvoje turime išskirtinai geros kokybės vandenį, tačiau vis dažniau pasitaiko atvejų, kai vandens kokybė pasikeičia, t.y. pablogėja ir tai sukelia daug tiek finansinių, tiek sveikatos rūpesčių. Kodėl taip nutinka ir kodėl vandens kokybė yra nepastovi? Kaip atpažinti vandens kokybės pakitimus? Natūralus, tyras, švarus vanduo neturi kvapo, skonio ir yra bespalvis, taigi, gan lengvai vandens kokybės …
How to choose water filters?
Šiandien, kai turime itin didelę gausą prekių ir paslaugų pasiūlos, išsirinkti nėra lengva, dažnai suklystama ir taip rizikuojama savo uždirbtais pinigais. To, žinoma, kiekvienas vartotojas norėtų išvengti arba minimizuoti riziką iki mažiausios tikimybės, tačiau vis dar neretai pasitaiko, kai įsigytas prekė nėra tinkama, o ypač dažnai tokios situacijos pasikartoja renkantis vandens filtrus. Taigi, ką daryti, nuo …
Greiti ir pakankamai tikslūs geležies koncentracijos nustatymo būdai
Spektrometrinis ir vizualus kolorimetrinis geležies koncentracijos nustatymas Atestuotos ir akredituotos vandens tyrimo laboratorijos geležies koncentraciją vandenyje nustato spektrometriniu metodu su 1,10-fenantrolinu (ISO 6332). Gana ilgai šį metodą naudojau ir aš. Tai yra gana patikimas ir tikslus metodas. Tačiau šis metodas reikalauja daug laiko ir iš esmės gali būti taikomas tiktai laboratorijoje. Prieš 17 metų susipažinau …
Beržo ir klevo sulos cheminė sudėtis (Birch and Maple saps chemical composition)
Artėja pavasaris ir bunda gamta. Netrukus pradės tekėti beržų ir klevų sula. Vieni teigia, kad nieko vertingo suloje nėra ir kad tai tik šiek tiek salstelėjęs vanduo. Kiti, priešingai, teigia, kad suloje yra daug įvairiausių žmogaus organizmui reikalingų ir naudingų medžiagų. O kaip yra iš tikrųjų? Panaršiau internete ir radau šiek tiek faktinės medžiagos. Su …