7 Filtruoto vandens naudos sveikatai ir ne tik

Kai galvojame apie savo savijautą, ja pradedame rūpintis dažniausiai tik tada, kai imame blogai jaustis. Ir tai yra faktas. Žinoma, tai taikoma ne visiems, bet tikrai didžiajai daugumai gyventojų ir ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio. Nesirūpindami prevencija prieš įvairius susirgimus galime sulaukti itin nemalonių pasekmių, o susirgus vartojame vaistus, kurie, kaip sakoma liaudyje, vieną taiso, kitą gadina. Ir tai yra tiesa.
Ne veltui sveikatos specialistai nuolat kalba apie fizinį aktyvumą, mūsų mitybos balansą ar tiesiog balansą gyvenime, kuris padeda geriau jaustis, būti atspariems ligoms. Ne išimtis kalbant apie gerą savijauta ir išgeriamo vandens kiekis. Bet, o kaip jo kokybė? Šito patarimuose, kiek gerti vandens, nerasite, tačiau tai ne tik nėra mažiau svarbu, bet ir ypatingai verta dėmesio.
Kokios kokybiško vandens naudos mums ir ką daryti, kad vanduo būtų švarus ir tyras? Pateikiame septynias naudas, kurias įvardija ir mūsų klientai.

 

1. Odos drėkinimas

Žmogaus oda yra didžiausias organas, kuriuo rūpintis ne visada pakanka laiko, priemonių ar tiesiog nematoma reikalo. Odos senėjimo proceso greitis priklauso nuo aplinkos ir, be abejonės, ką mes vartojame, kaip maitinamės, kiek geriame vandens ir netgi, kokiu vandeniu ją prausiame. Žmogui cheminių prausiklių nereikia, pakanka tik antibakterinio muilo, tačiau esant kietam vandeniui, muilas gali tik dar labiau sausinti odą.
Atpažinti, kad oda sausa nėra sudėtinga. Jei nusiprausus vandeniu jaučiate tempimą, niežėjimą, nemalonų šiurkštumą, o odos susirgimais nesiskundžiate, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į vandens kietumą. Jei atlikus vandens tyrimą yra nustatoma, kad yra viršijama kietumo norma, rekomenduojama minkštinti vandenį vandens minkštinimo filtrais. Iš karto pajausite skirtumą, o ir papildomų kosmetikos priemonių, tokių kaip drėkinamieji kremai, aliejai ar kita, jums nebereikės. Oda taps švelni ir glotni.

2. Gražūs ir vešlūs plaukai

Taip pat, kaip ir oda, plaukai lygiai taip pat jautriai reaguoja į kietą vandenį, kuris juos sausina, jie tampa šiurkštūs, sunkiai iššukuojami. Tai aktualu ne tik moterims, bet ir vyrams, o taip pat ir vaikams. Vandens minkštinimo filtrai pašalina iš vandens kalcio ir magnio perteklių, jį sureguliuoja, todėl plaukai taps švelnesni, išvengsite jų slinkimo, naudosite mažiau plaukų balzamų, kondicionierių, kaukių ir kitų brangių priemonių.

3. Kambarinių augalų sveikata

Ne veltui mūsų močiutės ar seneliai rinkdavo lietaus vandenį laistyti kambarinius augalus. Lietaus vanduo ar ištirpęs sniegas natūraliai yra minkštas ir tik patekęs ant žemės paviršiaus prisipildo įvairiais elementais, kurie vėliau patenka ir į mūsų vandens maišytuvus. Gyvenant mieste rinkti lietaus vandenį ar tirpinti sniegą nėra visai paprastas procesas, tačiau minkštinti vandenį galima ir daug paprasčiau – tam yra sukurti vandens minkštinimo filtrai.
Jei dvejojate, galite pabandyti paeksperimentuoti ir kažkurį laiką laistyti augalus virintu vandeniu. Skirtumą pastebėsite greitai: augalai taps vešlesni, sveikesni, augs greičiau.

4. Švarūs namai

Tvarka buityje – malonumas, tačiau trunkantis gan trumpą laiką, tiesa? Pagalvokite, kokia namų vieta tvarkoma ilgiausiai? Tai, žinoma, vonios kambarys. Kalkės ir jų nuosėdos – galvos skausmas kiekvienam. Jos niekur neišnyksta, jas nuvalyti užtrunka nemažai laiko ir pastangų ir tai tik vienkartinis procesas, jį reikėtų atlikti kasdien, jei norima, kad paviršiai blizgėtų. Bet ar tikrai norisi kiekvieną karta pasinaudojus dušu ar vonia, kaskart atsukus vandens maišytuvą greitis buitinės chemijos ir valymo? Viso to galite išvengti suminkštinę savo vandenį. Vandens filtrai užtikrins namų švarą ilgam o savo laiką galėsite skirti maloniems užsiėmimams ar tiesiog poilsiui.

5. Negendantys buities prietaisai

Jei dabar žvilgtelėtumėte į savo virdulio dugną, ką ten jame pamatytumėt? Taip, tai yra jūsų vandenyje ištirpusio per didelio kalcio ir magnio pasekmė – kalkės. Tokį vandenį jūs vartojate ruošti savo mėgstamus gėrimus – kavą, arbatą. Kalkės atsiranda ne tik virdulio dugne, bet ir jūsų gėrimuose. Kalkės žmogui nėra kenksmingos, bet tikrai nepagerina gėrimo skonio, neretai jį pagadina, pakeičia spalvą.
Virdulys nėra vienintelis buitinis įrengimas, kuriame nusėda kalkės. Visi prietaisai, kurie turi vandens padavimo šaltinį, turi kalkių nuosėdų, kurių nematote plika akimi. Nešalinant jų ar nenaudojant papildomų cheminių priemonių kalkės ima kauptis, įrengimai pradeda naudoti dar daugiau elektros energijos, o ilgainiui ima gesti. Suminkštinus vandenį filtrais jūs ne tik pagerinsite buitinių prietaisų veikimą, prailginsite veikimo trukmę, bet ir sutaupysite brangioms cheminėms priemonėms, o elektros sąskaitos akimikrksniu sumažės.

6. Malonus kvapas

Palaikote namuose nuolatinę švarą, tačiau jaučiate nemalonų, nedingstantį kvapą? Neskubėkite iš naujo visko tvarkyti, o atlikite paprastą vandens kvapo testą: į stiklinę įpilkite vandens ir jį pauostykite. Per didelį geležies kiekį turintis vanduo pasižymi itin nemalonių supuvusio kiaušinio ar sieros kvapu, turi nemalonų poskonį ir rusvą ar rausvą spalvą. Natūralus, švarus vanduo yra bekvapis, bespalvis ir beskonis. Vandens nugeležinimo filtrai yra ideali priemonė greitai ir efektyviai pašalinti geležį iš jūsų vandens, tačiau prieš tai būtinai atlikite vandens kokybės tyrimą tam, kad specialistai vėliau galėtų parinkti tinkamas vandens nugeležinimo priemonės – vandens filtrus.

7. Mažiau išlaidų

Paskutinė ir, kone, viena svarbiausių vandens filtrų naudų – tai galimybė sutaupyti. Jau minėta, kad jie padės sumažinti suvartojamos elektros, bet tiems, kurie perka vandenį plastiko buteliuose vandens filtrai bus ideali kiaulė taupyklė. Mineralizuotas vanduo, kurį perkate plastiko buteliuose išpilstomas yra lygiai iš tokių pačių vandens maišytuvų ar panašios įrangos, nors lygiai toks pats vanduo gali būti ir jūsų namuose visada? Vandens filtrai užtikrins, kad jūs ir jūsų šeimos nariai galėtų bet kada norint mėgautis švariu, tyru vandeniu, nesibaiminti dėl jo kokybės nesvarbu, kur jūs gyvenate, ar didmiestyje, ar mažesnėje gyvenvietėje. Jums nebereikės rūpintis, kad namie baigėsi vanduo buteliuose, savo gertuves galėsite prisipildyti bet kada ir visada, visur su savimi turėti atsigerti.

Susisiekite su mumis ir mes padėsime išspręsti visas vandens kokybės problemas ir užtikrinsime, kad įranga patenkintų visus jūsų šeimos poreikius. Filtrai gali būti pritaikomi ne tik buityje, bet ir versle, buiruose bei gamyboje.